Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ko cuce
#1
ko cuce

Knight Online'da dolandırıcılık yapan siber hırsızlar ağır cezalık oldu!
Yüz binlerce kişi tarafından aktif olarak oynanan ünlü oyun Knight Online'da sıra dışı bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Mehmet Andız isimli oyuncu, telefonuna gelen güncelleme mesajı ile siteye giriş yaparak bilgilerini güncelledi. Bu işlem sırasında oyun şifresi ve karakterleri çalınan oyuncu yaşadığı olayın farkına varınca savcılığa başvurdu. Çalınan karakteri binlerce lira değerindeydi... Tespit edilen şüpheliler hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Knight Online'da dolandırıcılık yapan siber hırsızlar ağır cezalık oldu!

Yorum Yap

İstanbul'da yaşanan dolandırıcılık olayı bu kez çok şaşırttı. Yüz binlerce kişinin aktif olarak oynadığı ünlü oyun Knight Online'da karakteri olan Mehmet Andız, şifresini dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıcıların telefonuna gönderdiği sahte siteye giriş yaparak bilgilerini güncelleyen müştekinin bilgileri ele geçirildi. Oyundan bir anda atılan Andız'ın oyundaki tüm değerli eşyaları satılarak dolandırıldı. Savcılığa suç duyurusunda bulunulması ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Tespit edilen şüpheliler hakkında iddianame düzenlendi.

undefined
SİTEYE GİRİP BİLGİLERİNİ GÜNCELLEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede olay şöyle anlatıldı: Mehmet Andız şikâyet dilekçesinde ve alınan beyanında, yaklaşık 5-6 yıldır Knight Word isimli sitede Knight Online oyununu oynayarak maddi değeri olan eşyalar kazandığını belirtti. Cep telefonuna gelen mesajda bilgilerini güncellemesi gerektiği ve bunu farklı bir uzantılı internet sitesinden yapacağının yazdığını ifade etti. Bu siteye girdiğini, burada bilgilerini yenilediğini kaydetti. Ardından oyuna girdiği ve oynadığı esnada oyundan atıldığını, bunun üzerine tekrar girmeye çalıştığında giremediğini belirtti. Konuyu araştırdığında bilgilerini güncellediği sitenin sahte bir site olduğunu, bu site aracılığıyla insanların dolandırıldığını öğrendiğini kaydetti. Bu oyunda maddi değeri olan eşyalarının olduğunu, bu şekilde üyeliğinin kırılarak maddi değeri olan eşyalarının satıldığını ve dolandırıldığını beyan ederek şikâyetçi oldu.

REKLAM

ads by AdMatic
İddianamede, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan araştırma ve soruşturmaya da yer verildi. Buna göre, Mehmet Andız'ın cep telefonuna oyun firmasından bir mesajmış gibi gelen sahte siteye giriş yapması ve oyun hesabıyla ilgili bilgileri güncellemesi gerektiğine dair mesaj geldiği kaydedildi. Daha sonra bahse konu siteye giriş yaptığı, bilgilerini güncellediği, ardından ise müştekinin oyun karakteri hesabına farklı tarih ve saatlerde 7 IP'nin izinsiz ve yetkisiz giriş yaptığı tespit edildi.

BENZER OLAYDAN YARGILANIYOR

Hazırlanan iddianamede, sahte internet sitesinin alan adının alınıp ilk kayıt oluşturulmasındaki iletişim bilgileri ve numaralar incelenerek şüphelilerin ortaya çıkarıldığı belirtildi. Sitenin yönetici paneline erişim sağlayanın Fırat U. olduğu tespit edildi. Fırat U.'nun aynı siteyle ilgili benzer bir eylem nedeniyle yargılandığı kaydedildi.

Şüpheli Fırat U. savunmasında internet sitesinin sahibi veya yöneticisinin kendisi olmadığını belirtti. Yine aynı sitenin yönetici paneline 25 defa giriş sağlayan IP'nin sahibi şüpheli Eser Emre B. alınan savunmasında, bin lira karşılığında sitenin kurulumunu yaparak Burak S.'ye teslim ettiğini, oyun karakterini kendisinin çalmadığını, Burak S., Volkan Ö., Fırat U. ve Mehmet T.A.'nın bu işle ilgili olduklarını ifade etti.

KARAKTERİ PARA KARŞILIĞI SATMIŞ

Şüpheli Mehmet T.A.'nın suç tarihinde müştekinin oyuna ait bilgilerini güncellemek amacıyla giriş yaptığı esnada şifre bilgilerini elde ettiği, Mehmet Andız'ın oyundaki karakterinin şifresini değiştirerek erişilmez kıldığı ve daha sonra söz konusu oyun karakterini para karşılığında Eser Emre B.'ye sattığı tespit edildi.

TASARIM ORJİNALİNE BENZETİLMİŞ!

İddianamede, şüphelilerin fikir ve irade birliği içerisinde bilişim sistemlerinin aynı anda birçok kişiye ulaşmasındaki çabukluk ve sağladığı kolaylığa dayanarak gerçekte Knight Online oyunun hak sahibi isimli internet siteyle bir alakası olmayan sahte bir internet sitesini hazırladıkları kaydedildi. Bu sitedeki tasarımı ile Knight Online oyununa ait olduğuna inandırdıkları belirtilirken bir şekilde Knight Online oyunu oynayan kişilerin iletişim bilgilerini elde ettikleri kaydedildi. Müştekinin Knight Online bilgilerimizi güncellemesi gerektiğine dair cep telefonuna gelen mesaj ekindeki linki tıklayarak Knight Online oyununa ait olduğuna inanıp hesap ve şifre bilgilerini girdiği belirtildi. Böylelikle bilgileri ele geçiren şüphelilerin müştekinin oyun hesabındaki ekonomik değeri olan oyun karakterlerini mal edinmek suretiyle suç işledikleri ifade edildi.

AĞIR CEZALIK OLDULAR

Şüpheliler Burak S., Eser Emre B., Fırat U., Mehmet T.A. ve Volkan Ö. hakkında 'Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık' suçu kapsamında ceza istendi. Şüpheliler ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

ko cüce
 
Ara
Cevapla
#2
شركة تنظيف بخميس مشيط

0533278542
https://www.cleanmam.com/
شركة تنظيف بنجران هي شركة رائدة ومن أفضل الشركات وهي الشركة التي يفضلها العملاء لما لها من سمعة طيبة وإستجابة سريعة لتلبية طلبات العملاء وهي شركة مثالية في تنظيف المنازل والفلل والعمارات وأيضا تقوم بعملية التعقيم وعلي هذا دائما يختارها العملاء لما لها من كفاءة في العمل ولديها فريق عمل مدرب تدريب علي أعلي مستوي.
شركة تنظيف بنجران من أرخص الشركات
شركة تنظيف بنجران تقوم بعمل التنظيف والتعقيم وتوفر الكثير من الخدمات المميزة وتقدم عملها بأسرع وقت ممكن ولها شهرة كبيرة والعميل يرغبها ويطلبها.
تقدم شركة تنظيف بنجران كل ما هو جديد في عالم التنظيف والتعقيم بأرخص الأسعار دون منافس من الشركات الأخري وأيضا تنظيف وتعقيم حمامات السباحة والمطابخ والحمامات,
الشركة تستخدم أفضل وأميز الخامات في تنظيف الشقق بكفاءة عالية وأيضا تستخدم وسائل تنظيف حديثة ومطورة بأهم وأفضل التقنيات في التنظيف سواء كان التنظيف بالبخار أو التنظيف الجاف ويتم هذا علي حسب نوع المفروشات والأقمشة ونسبة البقع التي توجد عليها مع ضمان الحفاظ علي خامات الأقمشة وعدم البهتان وهذا بأرخص الأسعار.
أفضل شركة تنظيف منازل بابها

https://www.cleanmam.com/company-cleaning-houses/
تعتبر شركة تنظيف منازل بنجران من أهم وأفضل الشركات دون منافس إضافة الي أن الشركة تستخدم أدوات ومعدات تختص بعملية التنظيف ووسائل مميزة للتنظيف وهذا يتم مع خبراء مختصين في مجال التنظيف .
وشركة تنظيف منازل بنجرات لديها خطة عمل وتقوم بمتابعة عملها بشكل دوري والمرور علي الأماكن التي تم تنظيفها ولها خطة عمل للقضاء علي الحشرات التي توجد بالمنزل وتقدم أيضا العروض الموسمية بخصومات كبيرة وهذا يتم لإرضاء العميل والعمل علي راحتة.
شركة تنظيف خزانات بابها

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-of-tanks-in-abha/
شركة تنظيف كنب بابها

https://www.cleanmam.com/cleaning-company/
شركة تنظيف منازل بابها

https://www.cleanmam.com/company-cleaning-houses/
شركة تنظيف موكيت بابها

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-mukhet-abha/
tisztitas.jpg
شركة تنظيف الحمامات والمطابخ بنجران
المطابخ والحمامات من أهم الأماكن التي تتسخ بسهولة وتحتاج تنظيف مستمر وعلي أيدي خبراء مدربين علي أعلي مستوي والشركة تعمل علي توفير سبل الراحة للعميل .
وتقوم الشركة بتوفير خاصية المتابعة الدورية وهذا لضمان مستوي التنظيف والتعقيم وخاصة تعقيم الحمامات وتساعد في تنظيف الأرضيات والحوائط والرخام والأحواض بكل أنواعها.
شركة تنظيف بنجران تقوم بجلي البلاط والسيراميك والرخام
شركة كشف تسربات المياه بابها

https://www.cleanmam.com/water-leak-detection-company-in-abha/
شركة تنظيف ببيشة

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-in-pesha/
شركة تنظيف بصبيا

https://www.cleanmam.com/%d8%b4%d8%b1%d9%83%d8%a9-%d8%aa%d9%86%d8%b8%d9%8a%d9%81-%d8%a8%d8%b5%d8%a8%d9%8a%d8%a7/
شركة تنظيف منازل بالباحة

شركة تنظيف منازل بأحد رفيدة

https://www.cleanmam.com/%d8%b4%d8%b1%d9%83%d8%a9-%d8%aa%d9%86%d8%b8%d9%8a%d9%81-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b2%d9%84-%d8%a8%d8%a3%d8%ad%d8%af-%d8%b1%d9%81%d9%8a%d8%af%d8%a9/
شركة تنظيف بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/cleaning-carpet-bmhaal-asir-company/
شركة تنظيف شقق بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/clean-apartments-bmhaal-asir-company/
شركة تنظيف فلل بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-villas-in-mhail-asir/
شركة مكافحة حشرات بخميس مشيط

https://www.cleanmam.com/an-insect-control-company-in-khamis-mushait/
شركة مكافحة حشرات بابها

https://www.cleanmam.com/anti-insect-abha-company/
شركة تنظيف خزانات بنجران

https://www.cleanmam.com/cleaning-tanks-in-najran-company/
images-6.jpg
تقوم الشركة بعمل جلي للبلاط وهناك الجلي اليدوي وهذا بإستخدام أحسن المواد الكيماوية لعملية الجلي إضافة أن الشركة لديها فريق عمل مدرب علي أعلي مستوي من الخبرة,
الشركة تقوم بجلي البلاط بإستخدام الماكينات الخاصة بعملية الجلي وهذا بواسطة فريق عمل متميز
الشركة لديها خاصية تنظيف الفلل والقصور والمساجد والفنادق والمطاعم
شركة تنظيف خزانات بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/aseer-tanks-cleaning-company/
شركة تنظيف منازل ببيشة

https://www.cleanmam.com/house-cleaning-company-bbisheh/
شركة تنظيف منازل بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/home-cleaning-company/
شركة تنظيف منازل بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/home-cleaning-company/
شركة تنظيف منازل بنجران

https://www.cleanmam.com/house-cleaning-company-in-najran/
شركة تنظيف منازل بجازان

https://www.cleanmam.com/home-cleaning-company-in-jizan/
شركة تنظيف خزانات بجازان

https://www.cleanmam.com/jazan-tank-cleaning-company/
تقوم الشركة بداية بعملية شفط الأتربة المتواجدة وأيضا القضاء علي الجراثيم التي تضر الأنسان
مميزات شركة تنظيف بنجران
من أهم مميزات شركة تنظيف بنجران هي أن عملية النظافة تتم علي أعلي مستوي
تقدم شركة تنظيف بنجران عمالة مدربة تدريب مهني تكنولوجي
أسعار شركة تنظيف بنجران لا تقبل المنافسة فهي من أقل الأسعار دون منافس
تتمتع شركة تنظيف بنجران بسمعة طيبة وسرعة في التنفيذ
شركة تنظيف بنجران فريق عمل مدرب تدريب عالي المستوي
الفوائد التي تعود من النظافة العامة
شركة تنظيف موكيت بنجران

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-mukhtar-bejaran/
شركة تنظيف موكيت بجازان

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-mukat-jazan/
شركة تنظيف بنجران

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-in-najran/
شركة تنظيف بجازان

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-in-jizan/
%D8%A7%D9%81%D8%B6%D9%84-%D8%B4%D8%B1%D9...%D9%86.jpg
للنظافة العديد من الأمور الهامة بدايتها انها تحافظ علي صحة وسلامة الأنسان وخاصة الأطفال
النظافة تساعد المكان علي أنه يعود كما لو كان جديدا براقا ولامعا وذو رائحة جميله
الأفراد الذين يقطنون بتلك المنزل الذي تم نظافتة يعيشون في سعادة وراحة بال ولا يكون هناك إحراج مع الزائرين والأقارب والأصدقاء لما بالمنزل من نظافة وتعقيم.
الشركة تقوم بتنظيف وغسل السجاد والموكيت بأحدث الأجهزة ويتم هذا كله بأرخص الأسعار دون منافس لهم وهذا للحفاظ علي صحة من بالمنزل.
فروع شركتنا
شركة تنظيف فلل بنجران

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-in-najran-villas/
شركة تنظيف فلل بجازان

https://www.cleanmam.com/jazan-villas-cleaning-company/
شركة تنظيف بمحايل عسير

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-of-asir/
شركة تنظيف فلل بابها

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-in-abha/
شركة رش مبيدات بابها

شركة مكافحة حشرات بابها

https://www.cleanmam.com/insect-control-company/
شركة تنظيف بابها

https://www.cleanmam.com/cleaning-company-with-her-father/
شركة تنظيف منازل بخميس مشيط

https://www.cleanmam.com/house-cleaning-company-khamis-mushait/
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi