Bölüm Yöneticileri:
Forumu Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
'زراعة الشعر' - Kategorisindeki Alt Forumlar
  Forumlar Konular Yorumlar Son Yorumlar
زراعة الشعر (Saç Dökülmelerine Son!)
Günümüzde pek çok insan saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Saç ekimi, genetik ya da hastalık gibi çeşitli nedenlerden dolayı saç kaybı yaşayan bireylere yönelik gerçekleştirilen, saçların tekrar çıkmasını sağlayan bir işlemdir. Bireylerde dökülme olmayan ve saçın yoğun olduğu bölgelerden alınarak, kafadaki seyrek olan bölgelere nakledilmesidir. 20. yy başlarında yeni tekniklerinde gelişmesiyle beraber ağrısız, hızlı ve kolay yollardan yapılmaya başlamasıyla, ekim operasyonlarına olan talebi arttırmış ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Saç ekimi operasyonu, diğer estetik operasyonalara göre daha basit, hasta için daha kolay ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir. Vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir. Saç ekiminin doğru ve profesyonel yapılması beklenen sonuçları verir. Saç ekiminin belli bir yaş sınırı olmadığı için herkes istediği yaşta yaptırabilir fakat erken yaşta yapılan ekim işlemi iyi planlanmalıdır. Saç dökülmesinin yoğun olarak devam ettiği yaşlarda yapılan işlem yetersiz kalabilir ve belli bir zaman sonra yeniden işlemin seyrekleşen bölgeye tekrarlanması gerekebilir. Saç ekimi operasyonundan sonra işlemin yapıldığı bölgede meydana gelen kırmızı noktalar ve kabuklanma olması, hastaların endişelenmemesi gereken son derece normal bir durumdur ve kısa bir süre içerisinde geçer. Kabuklanmanın kalıcı olması durumunda ise, saçların çıkması ve uzamasını engelleyebilir. Bu durumun yaşanması halinde kişinin doktoruna danışması gerekmektedir. Saçların tamamının çıkması ve uzaması 1 yılı bulmaktadır. Siz de saçlarınızın seyreldiğini hissediyorsanız uzman birine danışabilir hayalinizdeki saçlara kısa zamanda kavuşabilirsiniz.
Yönetici:
25,401 2,021,759 China bar table with whee...
1 dakika önce
Yazar: Javierx4x4pab
زراعة الشعر (Modern Saç Ekimi Operasyonları Nelerdir? Nasıl Uygulanır?)
Saç ekimi en temel anlamıyla başın arka kısmından iki kulak arasındaki bölgeden sağlıklı köklerden alınarak, ön tarafta ekilmesini istenilen bölgelere cilt altına transferi yapılmaktır. Başın arka kısmında yeterli verici saç kökü olan her birey saç ekimi için uygun adaydır. Saç ekimi yapılabilmesi için saç köklerinin alındığı bölgelerdeki saçların sağlıklı olması ve yoğunluğunun yeterli olması gereklidir. Saç rengi, saçın sertlik derecesi, saçların dalgalı ya da düz olması gibi faktörler de yapılacak işlemin sonucunu etkilemektedir. Saç ekim cerrahisinde geçtiğimiz birkaç yılda büyük ilerleme kaydedilmiştir. Tek saçlı kök aktarımı, mikro ve mini greft uygulamalarla bireylerin operasyon sonrası daha estetik görüntüye kavuşmalarına yardımcı olur. Geliştirilen uygulamalarla daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. Kimse saç ekimi işlemi yaptırdığının fark edilmesini istemez. Modern operasyonlarla yapılan saç ekim işlemi bireylerin sosyal yaşamlarını sürdürebilmesine olanak sağlar. Modern saç ekimlerinin yan etkileri operasyon sonrası oluşan hafif bir ağrı ve rahatsızlık, nadir de olsa göz çevresinde hafif bir şişme ve alıcı sahada oluşan bir hafta kadar süren kırmızı nokta ve kabuklanmalardır. Kanama, enfeksiyon yok denebilecek kadar az görülmektedir. Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur ve bu anlamda ciddiyetle yaklaşılmalı, uzman olmayan kişilerin etik dışı ve yasalara aykırı uygulamalarına karşı dikkatli olmak gerekmektedir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?)
Saç ekimi operasyonu yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Saç ekim ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler ameliyatta uygulanan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan farklı teknikler, farklı noktalara dikkat edilmesini gerektirmektedir. Doktorununuz dediklerini dikkate almalı ve uygulamalısınız. Genel olarak aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir: 1) Operasyondan sonra gece uyurken ekim yapılan saç kökleri yatağın başına, yorgana ya da yastığa değmemeli ve zarar görmemesi gerekmektedir. 2) Sağlıksız ortamda bulunulmamalıdır. Operasyon yapılan bölgeyi güneş ışığından korumak için şapka takılması önerilir. 3) Operasyon bölgesine doktorun tavsiye ettiği ilaçlardan başka kimyasal madde sürülmemesi gerekmektedir. 4) İyileşme sürecinin çabuklaşması ve ekimi yapılan saç köklerinin tutunmasını kolaylaştırmak için alkol ve sigaradan kaçınmak gerekmektedir. 5) İki hafta boyunca spor aktiviteleri, hamam, sauna, yüzme, solaryum ve her türlü kuaförlük hizmetlerinden uzak durulması gerekmektedir. 6) Kafa bölgesine darbe alınmamalı, 45 gün boyunca kafaya darbe alınma ihtimali olan sporlardan uzak durulması gerekmektedir. 7) Operasyondan sonra iki hafta cinsel ilişkiye girmek tavsiye edilmemektedir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekiminde Yaşın Etkisi Nedir?)
Saç dökülmesinin belli bir yaş aralığına sahip olmaması, saç ekimi operasyonlarının yaş aralığını genişletmektedir. Saçlarının erken yaşlarda dökülmesi erkeklerin kendine olan güvenini olumsuz etkileyeceğinden dolayı, saç ekim operasyonlarının da yaş ortalamasını giderek düşürmektedir. Günümüzde 22-65 yaş arası saç ekim operasyonları gerçekleşmektedir. Saç ekiminin erken yaşlarda yapılmasının sağlık açısından herhangi bir zararı olmasada iyi planlanmamış ekim operasyonu ilerki yaşlarda farklı sorunlara yol açabilir. Saç dökülmesinde rahatsızlık duyulan yaşlar 20-25 yaş aralığıdır. Ön tarafta meydana gelen açılmalar bireyleri rahatsız ettiğinden dolayı erken yaşlarda saç ekim operasyonu yaptırma ihtiyacı duyarlar. Fakat dökülme ilerki yaşlara kadar devam edeceği için bireyde tekrar açılmalara sebep olabilir ve çirkin bir görünüm meydana gelebilir. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmese de, saç dökülmesi 28 yaşına kadar yoğun olarak devam edeceği için bu rakamların altındaki hastalarda ekim yapıldığı zaman saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın sonrasında 2. ya da 3. seanslara gereksinim duyabileceği bilinmelidir.. Bu yüzden operasyonun ileriye dönük şekilde planlanması gerekir. Ekim operasyonu için önemli olan yaş değil dökülmenin şekli belirleyici olmaktadır. Sonuç olarak, saç ekimi yaş aralığı önemli bir kıstas değildir. Önemli olan yaşın yanı sıra; genel sağlık durumu, saçın dökülme seyri ve dökülme tipidir. Tıbbi açıdan çok geniş bir yaş grubuna saç ekimi yapılabiliyor olsa da, saç dökülmesinin yavaşlamaya başladıktan sonra, saç ekim operasyonu yaptırmak daha iyi sonuçlar verecektir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Fue Saç Ekimi Nedir?)
FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) yöntemi, 2004 yılından beri kullanılan saç ekim tekniklerindendir. Herhangi cerrahi bir işlem gerektirmeden yapılan bu işlemde, saç kökleri teker teker alınarak ekime hazır hale getirilir. Teknolojik gelişmelere açık bir teknik olduğu için gelişen teknolojiden de dogru oranda faydalanmaktadır. Eski yöntemlere göre daha konforlu bir yöntem olduğu için daha fazla talep gören bir işlemdir. Operasyon sırasında kullanılan motor ve ince uclar sayesinde işlem daha kısa sürmektedir. İşlem bittikten sonra işlem yapılan kişi herhangi bir sargı bezi olmadan hasta günlük yaşamına bir şapka takarak devam edebilir. Günümüzde birçok saç ekim uzmanı artık zamandan tasarruf etmek amacıyla daha hızlı işlem yapmasını sağlayacak motorlu sistemler tercih etmektedir. Fue motoru sayesinde daha hızlı işlemler gerçekleşmekte ve hem saç ekimini yapan uzman hem de yaptıran kişi sonuçlardan memnun olmaktadır. Bu yöntem, donör alandaki greftlerin tek tek alınarak saçsız alana transfer edilmesidir. Henhangi bir dikiş gerektiren durum yoktur. Bu yüzden iz kalma durumu ortadan kalkar. Ekilen saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar, her ay biraz daha artacak şekilde 1 seneye kadar saç çıkmaya devam eder. Son sonuç 1'inci yılın sonunda alınmış olur. Fue yöntemi ile gerçekleşen ekim sonuçları son derece doğal görünümlü olup hastaların en fazla talep ettiği yöntemdir. Her açıdan kalıcı ve kesin çözüm sunmaktadır. Fue yöntemi ile hasta beklentilerine ve hayalindeki saçlara hızlı ve kolay bir şekilde kavuşmuş olur.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (DHI Saç Ekimi Nedir?)
Saç ekiminde gelişen modern teknolojilerle artık daha kesin ve sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir. DHI Saç Ekimi: Saçlı deriden alınan köklerin, dökülme ve açıklık yaşanan kısımlara nakledilmesi işlemidir. DHI (Saç ekim kalemi) iğne içine yerleştirilen greftin direk ekimi ile gerçekleştirilir. İşlem, saçlı deriden delikler açılmadan sancısız şekilde gerçekleşir. DHI saç ekimi sırasıunda ve sonrasında ekstra koruma gerekmez ve hızlı sonuçlar elde edilir. DHI kalem tekniği sayesinde saçlar yıpranma gibi bir zarar görmeden işlem sona erer. Hastadaki iyileşme çok hızlı ilerler. İşlem yapılırken saç köküne asla temas edilmez. İğne ucu kadar delikler açılarak yapılan bu işlemden sonra kafada işlem yapılmış bölgede herhangi bir iz kalmaz. İşlem yapılan kalemin ucu ince olmasından dolayı saçlar sık bir şekilde ekilir ve sık bir şekilde uzamaya başlar. İnsanlar artık her alanda hızlı sonuçlar elde etmek istemektedirler. DHI yöntemi de insanların bu isteklerini karşılayan yöntemlerdendir. Bu yöntemle saç kökü büyümeye hazır olarak yeni bölgeye nakledilmektedir. Saç ekimindeki kanlı görüntüntüyü ortadan kaldırmaktadır. DHI saç ekimi hızlı ve daha iyi sonuç verdiği için talep giderek artmaktadır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Saçların Yıkanması Nasıl Olmalıdır?)
Saç ekimi operasyonunun başarılı sonuç verebilmesi için ekimden sonraki ilk hafta yapılacaklar çok önemlidir. Saç ekimi sonrası yıkama, yapılacak olan önemli işlemlerden bir tanesidir. Saç ekimi sonrası yıkama, dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Kurallarına uygun bir yıkama gerçekleştirmek gerekmektedir. Ekim sonrası saçların yıkanmasında dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir: 1) Ekim sonrası ilk yıkama 3 gün sonra ve hastane ortamında yapılmalıdır. 2) 2 Hafta boyunca düzenli olarak günde bir defa saçların yıkanması gerekmektedir. 3) Ekimden sonra verilen losyonların, yıkamadan önce hafifçe masaj yapılarak kabuklaşmış bölgelere uygulanarak, kabukların yumuşaması sağlanmalıdır. 4) Ekimden sonra kökler yerlerine adapte olmadığı için yapılacak sert bir hareket köklere zarar verebileceğinden dolayı yavaş ve yumuşak şekilde yıkama işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. 5) Yıkama işleminden sonra saçlar ıslak bırakılmamalıdır. Yumuşak bir havlu yardımı ile masaj yapılarak kurutma işlemi yapılması gerekmektedir. 6) Suyun ısısının ılık olması gerekmektedir. Bütün bu tavsiyelere ve dikkat edilmesi gereken yöntemlere uyulması, istenilen saçlara daha kısa zamanda kavuşmanızı sağlayacaktır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimine Neden İhtiyaç Duyulur?)
Saçlar ilk bakışta en çok dikkat çeken noktalardandır. Saçlarınızın rengi, şekli, uzunluğu farklı farklıdır. Herkes kendi saç stiline göre farklı yöntemlerle saçların daha bakımlı görünmesi için çaba sarfedilmektedir. Saçların bakımlı ve dolgun olması daha genç görünmenizi sağlarken, bakımsız ve seyrek olması yaşlılık algısını karşı tarafa hissettirmektedir. Saçların seyrek olması veya hiç olmaması kişilerin kendine olan güvenlerini etkilemekte ve fizikselden çok psikolojik sorunlar yaratmaktadır. Saçların dökülmesi insan sağlığını fiziksel olarak hiç bir şekilde etkilemese de, kel kelimesi ile tasvir edilmek kişilerin sosyal hayatta ve kendi içlerinde sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Psikolojik olarak etkilenen bireyler yaşamının her alanında kendilerine olan güvensizlikten dolayı başarısız olmaktadırlar. Özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından biri saç sökülmesi ve kelleşmedir. Çoğunlukla 50 yaş ve üstü bireylerde saç dökülmesi görülse de yaş ortalaması giderek düşmektedir. Artık çevrenizdeki 20 yaşlarında bireylerin de saçlarında seyreklik görebilirsiniz. Bu durumdan kurtulabilmek için bireyler çoğunlukla yıllar boyu süren bir çok değişik tedavi seçenekleri denerler. Modern dünyada saç dökülmesinin bilinen en etkin tedavisi saç ekimidir. Toplum içerisinde başka insanların bakışlarından rahatsız olanlar ve dalga geçildiğini düşünen bireyler için saç ekimini kurtarıcı bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi, kişinin saçlarıyla ilgili kaygılarını yok eden bir yöntemdir. Kellik artık çözümsüz olmaktan çıkmaktadır. Saç ekimi yaptıran kişiler sonuçları görmeye başladıktan sonra kendilerine olan güvenleri yeniden oluşmaktadır. Bu sayede sosyal hayatta ve iş hayatında daha başarılı ilişkiler kurabilmektedirler.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimi Kimlere Yapılamaz?)
Saç dökülmeleri birçok kişinin yaşadığı bir problemdir. Özellikle erkeklerde daha çok gözlemlenmektedir. Saç dökülmesinin yoğunlaşması ve kellik problemlerinin yaşanması sonucu bireyler saç ekimi operasyonuna yönelmektedir. Durum böyle olunca saç ekimi operasyonu için belirlenen kriterler nelerdir diye sorgulanmaktadır. Peki saç ekimi operasyonu kimlere uygulanmaz? 1) İlk önce saç ekimi yaptırmadan kan tahlilleri yapılmalıdır. Kan tahlilleri sayesinde hastanın saç ekimi için uygun aday olup olmadığı anlaşılır. 2) Saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi en az 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaş altı bireylere saç ekim operasyonu uygun olmadığı için önerilmemektedir. 3) Bireyler tansiyon, karaciğer, şeker, kalp, hepatit c, hemofili gibi hastalıkları taşıyan bireylerde saç ekimi uygulaması doğru bir işlem olmayabilir. 4) Mantar hastalığı, enfeksiyon hastalıkları ve kemoterapi tedavisi görenlerde saç ekimi yaptıramaz bu hastalıklara sahip olan kişilerin öncelikler tedavileri tamamlanması gerekmektedir. 5) Saç ekiminin yapılamaması için diğer bir durumda saç ekimi yapılmadan uygulanan anestezidir. Kişi yapılan anesteziye reaksiyon gösterirse bu sorun oluşturur.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Erkeklerin Saç Bakımı Hakkında Bilmesi Gerekenler)
Erkekler, kadınlara nazaran boya, maşa, düzleştirici gibi işlemlere gerek duymadıkları için saçlarda yanma,kırılma gibi sorunlar yaşamamaktadır. Fakat matlaşma, dökülme, kepek, kuruluk veya aşırı yağlanma sorunlarını erkeklerde yaşıyor ve dökülmeyen, kepeksiz, bakımlı saçlara sahip olmak istiyor. Erkekler de saç bakımı yapmak için ilk olarak sorunun ne olduğunu tesbit etmek gerekir. Tesbit edilen sorundan sonra nasıl bir işlem uygulanması gerektiği de belirlenir. Günümüzde saç ve deri tipinizi analiz ettirmek daha kolay hale gelmiştir. Yapılan analizler sonucunda nasıl bir işlem uygulanacağına, ne tür tedavi ve ilaçların kullanılması gerektigine karar verilir. Saç bakımı için uzman kişilerden yardım almak gerekmektedir. Zira saç bakım ürünlerinin satıldığı kozmetik mağazalarında satış yapan sizin saç tipinizi bilmediği için vereceği ürün saçlarınızı olduğundan daha kötü duruma sokabilir. Saç için mutlaka uzman biri tarafından tavsiye almak çok önemlidir. Erkeklerin saç sağlığı için saçlara dışarıdan yapılan bakımların yanında, beslenmeye de dikkat ederek saçlarını hep dıştan hem de içten sağlıklı şekilde beslemelisiniz. Saçın sağlıklı olması için bol su içilmelidir. Günde en az 2 litre içilen su vücuttaki hücrelerin canlı ve sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Suyun yanı sıra dengeli ve her çeşit besin grubundan tüketerek de saçın içeriden beslenmesi sağlanmış olur. Tüm bu işlemler yerine getirdiğinizde sağlıklı, bakımlı ve herkesin dikkatini çeken parlak saçlara sahip olabilirsiniz.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimi Operasyonu Geçirmiş Bir Kişi Nasıl Şapka Kullanmalıdır?)
Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörlerden en önemlisi şüphesiz operasyon sonrası hastanın uyması gereken kurallardır. Saç ekimi yaptıracak kişinin operasyon öncesi alkol, sigara ve bazı ilaçları kullanmaması gerekiyor. Operasyon sonrasında da dikkat etmesi gereken bir takım kurallar vardır. Bu kurallardan bir tanesi de saç ekimi sonrası şapka kullanımıdır. Saç ekimi yaptıran kişiler, saç ekimi yaptırdığının anlaşılmaması için genellikle sapka taktırmak isteyebirler, bu gayet normaldir. Ama dış görünüşten daha önemli olan bir konu ise, ekim yapılan bölgeyi korumaktır. Şapka darbe, güneş ve tozdan korumak gibi birçok farklı işleve sahiptir. Saç ekim operasyonundan sonra kullanılacak şapkanında belli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler şunlardır: Yumuşak bir yapıda olması gerekmektedir. Ekim yapılan bölgeye zarar vermemesi için belli ölçülerde olması gerekir Saç ekimi yapılan bölgeye zarar verecek şekilde dar olmaması gerekir. Ekim yapılan bölgeyi tamamen kapatacak ölçüde bir şapka tercih edilmelidir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekiminden Sonra İz Kalır Mı?)
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber saç ekim operasyonları da gelişme göstermiştir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler artık daha kolay, agrısız ve hızlı şekilde hayalindeki saçlara kavuşabiliyor. Ekim yaptırmak isteyenlerin merak ettikleri bir kaç önemli hususlar vardır. Bunlardan önemli ve en çok sorulan sorulardan biri olan " Saç ekimi operasyonundan sonra iz kalır mı?" sorusudur. Kişiler kök alınan bölgede iz kalabileceğini düşünerek saç ekimi operasyonu yaptırmamaktadır. Saç ekim operasyonları tekniklerinin gelişmesi, ciltte herhangi bir iz kalma olayını ortandan kaldırmıştır. Fut tekniğinde yapılan kök alma işleminde kök alınacak bölgenin bir şerit halinde kesilip, kök alındıktan sonra bölgeye dikiş atılması, bölgede iz bırakmaktaydı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 6-7 yıldır kullanılan fue tekniği ile kök alınan bölgede herhangi bir iz bırakmamaktadır. Özellikle günümüzde lazer kesimle oluşturulmuş, özel kanal açma aletleri, uçları sivri özel saç kökü alma aletleri sayesinde yapılan saç ekimlerinde iz olayına rastlamamaktayız. İzler ilk zamanlarda üzücü bir durum yaratsa da sabredilmelidir. Çünkü saçlar çıktıkça ve deri iyileştikçe izler de kaybolacaktır. Bu süre kişiden kişiye değişkenlik göstereceği için belli bir zaman vermek doğru olmayacaktır. En az 6 ay beklemek en doğrusu olacaktır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر ( Saç Ekiminden Sonra Saçların Çıkma Süreci)
Saç ekim işlemi gerçekleştikten sonra, saçların çıkması merakla beklenir. Saç ekiminden sonra, yapılan işleme göre saçların çıkma süresi değişiklik gösterebilir. Ortalama 6 ay gibi bir sürede saçlar yeni köklerinden çıkmaya başlar. Yaklaşık 1 yıl içinde saçlar sert, doğal görünümüne kavuşur. Saç ekim sonrası süreç aşamasında tıpkı iyileşme süresi gibi uzama süresi de genellikle kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Saç ekimi işleminden sonra köklerde kabuklaşmalar görülür. Bu görüntü insanları tedirgin etmesine gerek yoktur. Kabuklar 2 hafta gibi bir sürede dökülmeye başlar. Kabukların dökülme aşamasından sonra ekilen saç köklerinin yerine tutunması ve yeni saç kökleri vermesi için ortalama 2,5 ay gibi bir sürece ihtiyacı var. Saç köklerinin nereye ekildiğine bağlı olarak da uzama süresinde değişiklik meydana gelebilir. Saç ekilme işleminin uygulandığı ön bölümler 3 ay gibi bir sürede çıkmaya başlar ve daha çabuk uzar. 6 ay gibi bir süred ekilen köklerin yarısı uzama işlemini tamamlar . Tepe bölgesinin uzama süresi ön kısımlara nazaran daha uzun sürmektedir. Yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede saçların uzama işlemini tamamladığı görülür. Saç ekimi yapılan hastanın ilk iki hafta boyunca uyması gereken bazı kurallar vardır. İlk olarak ekim yapılan bölgenin güneş ışınlarına maruz kalmaması ve darbe almaması oldukça önemlidir. Operasyonun geçirildiği ilk üç günün ardından saçın düzenli olarak iki hafta boyunca yıkanması da çok önemlidir. Saç ekimi operasyonu yaptıran hastanın saç ekimini gerçekleştiren uzmanın talimatlarına uyması ve tedavide kendine düşen sorumlulukları yerine getirmesi, sonuçların daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olacaktır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Mezoterapisi Nedir? Sonuçları Nelerdir?)
Saç mezoterapisi , saçların ihtiyaç duyduğu vitamin, minarelin saç derisine enjekte edilmesidir. Saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam süresi daha uzun saç telleri üretmesi için bir enjektör yardımı ile gerekli olan vitaminler saç derisinin altına bölgesel olarak özel iğnelerle , özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç, süratle etkisini gösterir. Uygulanan ürün, saç köklerini besleyen vitaminleri, mineralleri, proteinlerini, antioksidanları ve bölgesel kan dolaşımını arttırıcı ilaçları içerir. Bu işlem sonrasında saç kökleri canlılığını arttırır. Yapılan işlemler köklerin canlılığını arttırmada ve saç dökülmesini azaltmada yardımcı olur. Saç mezoterapisinin sonuçları: 1-Mezoterapinin saç dökülmesini durdurmaktır. 2-Saç kalitesini artırmaktır. 3-Saç hücrelerini bitkisel hayattan çıkarmaktır. Canlılıklarını korumalarına rağmen saç üretemeyen saç hücrelerine uyarır. Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Fut Saç Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?)
Fut yöntemi, saç köklerinin tek tek değil bir küme biçiminde transfer edilmesidir. Saç köklerinin donör bölgeden bir şerit halinde çıkarılarak, ekimin yapılacağı bölgeye ekilmesi işlemidir. Fut yöntemi teknolojinin çok fazla gelişmediği zamanlarda uygulanan bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ile beraber, gelişen saç ekim yöntemleri ile birlikte fut yöntemi rafa kalkmıştır. Fut yönetiminde saç köklerinin toplama işlemi öncelikle saç köklerinin alındığı bölgeye lokal anestezi kullanılarak uyuşturulmaktadır. Uyuşturulan bölgeden 15 cm x 2 cm büyüklüğünde bir deri parçası alınır. Donör bölgesinden alınan deri parçası, içerisinde bulunan saç köklerinin ayrıştırılıp hazırlanır. Toplanan greftler ekim için hazırlanırken, hastadan alınan deri parçasının bulunduğu bölgede açılan alana estetik dikiş yapılarak kapatılır ve sarılır. Daha sonra ekim işlemi gerçekleşir. Fut yönteminin avantajları: 1) Bu yöntemde greftler tek tek toplandığı için operasyon çok daha hızlı gerçekleşmektedir. 2) Donör bölgesi yetersiz olan kişilere de saç ekimi yapılabilmesine olanak tanır. 3) Daha çok greftin daha kısa zamanda toplanmasına olanak sağlar. 4) Saçlar kısaltılmadan saç ekimi yapılabilmektedir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Mikro Motor Nedir? Nasıl Uygulanır?)
Saç ekimi operasyonlarında bazı teknolojik aletlet kullanılmaktadır. Bu aletlerden biri olan mikro motordur. Mikro motor, saç ekimi sırasında ekimi hızlandırmak için kullanılır. Mikro Motor fue yöntemi ile saç ekim operasyonu sırasında yapılan işlemi daha hızlı hale getirmeye yardımcı olur. Bir diğer adı fue motoru olan cihaz yardımı ile yapılan ekimlerde saç köklerinin gereğinden çok ve hızlı alınması saç köküne ve saç derisine zarar verebilme ihtimali vardır. Uzman bir doktor tarafından kullanılması gerekmektedir. Tecrübesiz bir saç ekim uzmanının mikromotor cihazı ile saç ekim işlemini gerçekleştirmesi, kişinin saç köklerinin gereğinden fazla alınmasına ve bölgede kellik oluşmasına neden olur. Saç köklerine zarar vermemek için elle fue yöntemini kullanmayı tercih eden saç ekim merkezleri de vardır. Mikromotor genellikle dişçilerin kullandığı özel uçlara sahip elektrikli bir cihazdır. Mikro motor cihazı daha çok, ense bölgesinde yeterli miktarda sağlıklı saç kökü olmayan kişilerde kullanılmaktadır. Vücut kıllarından saç nakil işlemlerinde, göğüs ve omuz kıllarının saç ekim işleminde kullanılmak üzere çıkarırken, genellikle mikro motor cihazı tercih edilmektedir.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Saç Ekimini Yapılacak Olan Kişinin Saç Çizgisine Nasıl Karar Verilmektedir?)
Saç ekim operasyonun başarılı sonuç vermesi için saçların sağlıklı ve doğal görülemesi gerekmektedir. Saç ekimi yaptıran kişi, dışardan saç ektirdiği bariz bir şekilde belli oluyorsa, bundan rahatsızlık duyabilir. Ekilen saçların doğal görünümlü olması için saç çizgisinin dikkatli şekilde planlanıp çizilmesi gerekmektedir. Saç ekiminde doğallığı, yüz ve kafa yapısına uygun olarak çizilen çizgiler belirler. Bu belirleme yapılırken çok sayıda etken dikkate alınmalıdır. Bunların başında saçsız alanın genişliği ile saç dökülmesinin devam edip etmediğidir. Başta açılan kanallara saç köklerinin yerleştirilmesi de oldukça önemlidir. Saç kökleri ekilen yere uyum sağlamalıdır. Ayrıca saçların çıkma yönüne doğru ekilmesi de dikkate alınmalıdır. Saç ekimi sırasında kişiye özel aletlerle işlem yapılmaktadır. Herkeste kafanın şekli ve yapısı farklı olduğundan, yapılması gereken saç çizgisi de kişiye özel şekilde belirlenmelidir. Bir kişide ilk önce saç çizgisi göze battığından, çizginin netleştirilmesi mutlaka doğal bir görünüme sahip olması gerekir. Bu işlem sırasında meydana gelecek en ufak hataya yer verilmemesi gerekir. Bu nedenle saç çizgisinde her detay değerlendirilmelidir. Saç ekiminin her aşaması önemlidir ama saç çizgisinin ayrı bir önemi vardır. İşlemin sonunda bu çizginin doğal görünümlü olması ve buraya ekilen saçların kalınlığı ile sıklığı doğru belirlenmelidir. Saç ekiminden önce, saçın sonraki halinin planlanması çok önemlidir. Yapılacak olan işlemler dikkatlice uzman tarafından planlanmalı ve uygulanmalıdır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زراعة الشعر (Mega Seans Nedir?)
Saç ekim işleminin birçok yöntemi söz konusudur. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu yöntemler giderek daha agrısız ve kesin sonuç veren yöntem ve teknikler oluşmuştur. Günümüzde en mükemmeli yakalamak için mega seanslar tercih edilmeye başlanmıştır. Mega seans, saç ekiminde tek seansda 4000-4500 greft ve üzerindeki uygulamalar yapılması işlemine denir. Bu işlemle dökülen alanı geniş olan bireyler için mümkün olan en az seansla alanın kapatılmasını sağlayan bir işlemdir. Mega seans yönteminde, tek seansda: 1.Az zamanda 2. Daha sıkı 3. Doğal görünümlü sonuçlar elde edebilirsiniz. Mega seansın faydaları: Daha kısa sürede sonuça ulaşabilirsiniz. Mega Seanslarla bu kaybedilen süreniz çok daha kısa olacaktır. Mega Seansla elde edilen sıklık diğerlerine göre tek seansda bile daha fazla olacaktır. Elde edilebilecek en doğal sonuçları elde etmek mümkündür.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
رمش زراعة (Kirpik Ekimi)
Kirpik ekimi uygulaması lokal anestezi altında uygulanan bir yöntemdir. Ense bölgesinden alınan grefler, FUE tekniği ile kirpik bölgesine ekilmektedir. Ekilecek kirpikler tekli grefler halinde saçlı alandan alınabilir. Kılların enseden alınması ve göz kapaklarına teker teker ekilmesi ise 1,5-2 saat sürüyor. Ekim işlemi lokal anesteziyle gerçekleştiriliyor, yani sadece göz kapağı ve ense uyuşturuluyor. Donör bölgenin genelde ince saçlı bir bölge olmasına dikkat edilir. İnce saç telleri kaşlara yada kirpiklere nakledilmek için kalın tellerden daha uygundur. Alınan greflerin birer birer yerleştirilmesi doğal bir görünüm sağlanması açısından önemlidir. Kaş ya da kirpiğinizde ki yeni kılların uzamaya başlaması 4 ila 6 ayı bulacaktır. Fakat yapılan araştırmalar ve uzun deneyimler sonucu ense bölgesinden alınan saç köklerinin en iyi sonuçları verdiği görülmektedir. Vücudun diğer bölgelerinden alınarak ekilen saç kökleri ense bölgesinden alınan kökler kadar dayanıklı olmamaktadır. Ayrıca diğer bölgelerden alınan kıl köklerinin çıkış yönleri farklılıklar gösterebilmektedir. Uygulama 1-2 saat kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Eğer işlem lokal bir alanda uygulanacaksa bu durumda işlemlerin süresi yarım saate kadar düşebilmektedir. Operasyon son derece konforlu şartlarda gerçekleştirilirken alınan sonuçlar da son derece olumludur. Uygulama sonrasında hasta işine ve sosyal yaşamına geri dönebilirler.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok
زرع الوجه (sakal Ekimi)
Erkekler için imajlarının bir parçası olarak kabul edilen sakallarda meydana gelen köselik (sakal çıkmaması), saç kıran, sakalda seyreklik gibi sorunlar kişileri psikolojik olarak kötü etkileyebilir. Kılsız bölgelerden kıl çıkarmak henüz mümkün olmadığı için nakil yöntemine başvurulmaktadır. Erkekler de bu yüzden saç ekimi kadar yaygın olmasa da sakal ekimine başvururlar. Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişiler genellikle belli bölgelerde sakal çıkmamasından dolayı, çıkan sakalların yönlerinin simetrik olmamasından dolayı gibi nedenlerden ekime başvurmaktadırlar. Sakal ekimi, tıpkı saç ekiminde olduğu gibi FUE tekiği kullanarak, herhangi bir yaş sınırlaması olmadan yapılabilmektedir. FUE tekniği ile yapılan ekim görünüşte estetik bir izlenim yaratır. Herhangi bir yan etkisi söz konusu değildir. Donörler kişininin kendisinden alınarak tekrar kişinin sakal bölgesine uygulanmaktadır. Sakal ekimi sonrası yüzde kabuklanmalar görünebilir. Sakalların çıkması, doğal bir görünüme kavuşması için 7-8 ay gibi bir süre gerekmektedir. Bu süre zarfında doktorunuzun dediklerini uygulamanız daha tatmin edici sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
Yönetici:
0 0
Henüz Yok